Ізолента: види, основні характеристики, призначення та використання

Для скріплення різних матеріалів або виробів часто використовується ізолятор. Так називають вузьку самоклеючу стрічку з липкою нижньою стороною, яка має також герметизуючі та діелектричні властивості. Для виконання різних ремонтних робіт пропонується замовити ізоленту на https://amperok.com.ua/montazhna-produkc%D1%96ja/izostrichka_termozbizhna_trubka/izostrichka/.

Види та призначення

Існує кілька варіантів ізоленти насамперед за матеріалом її виготовлення:

  1. Стрічка, яка створена із полівінілхлориду. Вона має ширину 14-20 мм, створюється червоною, синьою або чорною. Має значні характеристики міцності, насилу рветься, піддаючись сильному розтягуванню. Завдяки відмінним діелектричним характеристикам, розмірам та іншим особливостям часто застосовується для ізоляції оголених проводів та з’єднання електричних ліній.
  2. Стрічка з прогумованої тканини є найдешевшим варіантом. Вона була створена раніше за інші види, також має високі діелектричні характеристики, проте погано тягнеться, легше рветься. Такий варіант використовують разом із ПВХ-стрічкою, або там, де не потрібна висока надійність, довговічність, але важливим фактором є кількість самої стрічки та вартість робіт. Вона добре витримує нагрівання на відміну ПВХ, тому може використовуватися у відповідних умовах.
  3. Лавсанова ізолента добре зчепляється з металевими поверхнями, тому призначена для скріплення чи ізоляції подібних виробів.
  4. Стрічка із силікону та скловолокна є міцною, витримує температуру до +300°С, тому використовується для робіт, де потрібні подібні характеристики, насамперед у потужному промисловому обладнанні або для ізоляції магістралей.
  5. Самовулканізуюча ізолента створюється з каучуку і здатна закладати тріщини та отвори, герметизуючи їх.

Використання

Основне призначення ізоленти – це ремонт. Однак при створенні електричних магістралей, з’єднання різних приладів із проводами, такий матеріал є незамінним. Ізолентою можна посилювати дерев’яні або інші вироби, захищаючи їх від впливу зовнішніх факторів, оберігаючи від ударів та тертя.

Ізоляція шлангів та труб за допомогою ізоленти є важливим заходом при підвищенні надійності систем, або виправлення дрібних дефектів, коли можна швидко та дешево провести ремонт.

Також ізоленту можна використовувати замість хомутів для прокладання деяких видів магістралей, підвішування кабелів, кріплення інших предметів.