Щеплення для собак: основні переваги та що потрібно знати

Собаки також схильні до хвороб, як і люди. Однак деякі захворювання у них виникають частіше, вони бувають небезпечними не тільки для домашніх вихованців, а й оточуючих. Тому починаючи з раннього віку використовується щеплення для собак.

Особливості щеплень та їх види

Щеплення є засобом створити та розвинути імунітет до певних видів захворювань. Проведення вакцинації дозволяє уникати зараження тварин, розповсюдження епідемій. Бувають щеплення, які робляться раз у житті у певному віці, є варіанти регулярної вакцинації. Такі процедури звуться планових або повторних.

Існує розподіл за типом дії вакцини з урахуванням небезпеки захворювань для здоров’я не тільки тварин, а й людей:

  1. Основними називають щеплення, які є обов’язковими або перешкоджають розвитку небезпечних захворювань типу сказу, собачої чуми, гепатиту.
  2. Додаткові використовуються при профілактиці менш небезпечних захворювань, вони можуть мати необов’язковий характер.
  3. Рекомендується комплексна вакцина для собак, здатна суттєво підвищити імунітет домашнього вихованця, та запобігти захворюванням широкого спектру.

Правила проведення вакцинації

Існує кілька вимог, які повинні враховувати самі власники собак та ветеринари:

  1. Вікові щеплення робляться на певному відрізку життя. Це з переносимістю захворювань, можливостями зараження. Наприклад, цуценята найчастіше гинуть від чумки, тому щеплення роблять у ранньому віці.
  2. Вакцинація послаблює організм собаки, вона стає на певний період більш вразливою, тому щеплення роблять лише цілком здоровою особиною.
  3. За два тижні до щеплення обробляють шерсть від бліх, дають препарати видалення глистів.
  4. Щеплення проводять вранці натще. Якщо собака схильна до алергії, то їй потрібно дати антигістамінний засіб.
  5. Якщо передбачається в’язка, то вакцинація проводиться не пізніше ніж за 90 днів до події.

Потрібно пам’ятати, що деякі щеплення, наприклад, від сказу є обов’язковими, за це несуть відповідальність власники домашніх тварин. Вони самі повинні подбати про вакцинацію або скористатися програмою, яка здійснюється місцевою санепідстанцією.

Перед проведенням процедури рекомендується отримати консультацію у ветеринара, щоб вибрати найбільш оптимальну дозу та час вакцинації.